Yeni kayıtlar alınmaya başladı Geçtiğimiz yıl ilk kez hizmete sunulan ve yüzlerce çocuğun yararlanma fırsatını bulduğu “Bilimin eğlenceli hali” projesi ikinci yılında Süleymanpaşalı çocuklar için kapılarını açıyor.
Yeni kayıtlar alınmaya başladı
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız Atatürk Blv. 100. Yıl, 59100 Merkez/Tekirdağ +90 212 212 35 17 Tekirdağ Patent Logo

Yeni kayıtlar alınmaya başladı

Yeni kayıtlar alınmaya başladı Geçtiğimiz yıl ilk kez hizmete sunulan ve yüzlerce çocuğun yararlanma fırsatını bulduğu “Bilimin eğlenceli hali” projesi ikinci yılında Süleymanpaşalı çocuklar için kapılarını açıyor.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Tekirdağ Haberleri  Tarih :  15.1.2019       Google Plus      
Atatürk Blv. 100. Yıl, 59100 Merkez/Tekirdağ +90 212 212 35 17 Tekirdağ Patent

Tekirdağ Patent Logo


ÖRNEK PROJE OLDU

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından uygulamaya konan Kod Yazma, Robot Atölyesi ve 3D Yazıcı Atölyesi ile başlayan ardından ve Ardunio eğitiminin de verildiği projenin ilk yılında toplam 686 öğrenci eğitim alırken eğitimler çevre il ve ilçeler ile özel okulların da dikkatini çekerek yaygınlaşmaya başladı.

EŞKİNAT: “ÖĞRENCİLERİMİZ EĞİTİMLER SAYESİNDE TEKNOLOJİYİ VERİMLİ KULLANARAK BİLİŞİM BİLGİSİNE SAHİP OLDULAR”

Proje hakkında bilgilendirmede bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Çocuklarımızı bilime ve bilimsel çalışmalara dahil etmek üzere ‘Teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetiştirmek istiyoruz' parolasıyla çıktığımız yolda 686 öğrencinin ücretsiz olarak verdiğimiz eğitimleri tamamlamasının mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz eğitimler sayesinde teknolojiyi verimli kullanarak bilişim bilgisine sahip oldular. Hem eğlendiler hem de üretebilecekleri eğitim programlarını öğrendiler. Yeni eğitim öğretim yılında da Kod Yazma, Robot Atölyesi, 3D Yazıcı Atölyesi ve Arduino eğitimlerimize devam edeceğiz. Tüm çocukları eğitimlerimize kayıt olmaya bekliyoruz.” diye konuştu.


BAŞVURULAR BAŞLADI

Öte yandan Bilimin Eğlenceli Hali Projesine başvurular da başlarken Kod Yazma, Robot Atölyesi, 3D Yazıcı Atölyesi ve Arduino eğitimlerinden yararlanmak isteyen öğrencilerin Süleymanpaşa Belediye sayfasından ya da Süleymanpaşa Belediyesi 100. Yıl Gençlik Merkezi'ne giderek kayıt yaptırması gerektiği ifade edildi.


KOD ATÖLYESİ

Kod Atölyesi, çocukların sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştirmek, olaylar arasındaki bağlantıyı kurabilmesini sağlamak, problem çözme ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirerek atölye ortamında güvenli çalışma prensiplerini kazanmasını sağlamayı hedefleniyor.

8 hafta sürecek eğitim kapsamında çocuklara bilgisayarlar nedir ve nasıl çalışır, programlamaya başlamadan önce bilinmesi gerekenler, algoritma ve akış diyagramı, bloklarla çalışma, ayıklama işlemi, döngüler, koşul yapıları, değişkenler, fonksiyonlar, sahne yapısı, karakterlerle çalışma, seslerle çalışma, resimleri kullanma, 3d boyutlu ortamda video grafik tasarlama, yaratılan nesnelere komut atama ve yaratıcı senaryo üretme teknikleri öğretilecek.


3D YAZICI ATÖLYESİ

3D Yazıcı Atölyesi, çocukların tasarım ve inovatif düşünce sistemini desteklemek, hayal gücünü geliştirme ve tasarım oluşturma kabiliyeti kazandırmak, yaratıcılık ve görsel sanatları üç boyutlu tasarlamak, tasarım, yazılım, grafik ve diğer görsel becerileri kazandırarak atölye ortamında güvenli çalışma prensiplerini sağlamayı hedefliyor.

Eğitim kapsamında çocuklar 3 boyutlu çizim programlarının tanıtımı ve işlevi, kullanılacak araç kutusu ve fonksiyonlarının tanıtımı ve uygulaması, perspektif çizim, geometrik şekillerin çizimi, ölçme teknikleri ve 3D Print işlemi öğrenecek.


3D ROBOT ATÖLYESİ

3D Robot Atölyesi, çocuklara robot kavramını ve çalışma prensibi, temel bilimsel prensipleri, sistematik çalışma düzeni, robot hareketlerini kavranmak ve bunun doğrultusunda programlamak, olan malzemeyle en verimli üretimi yapmak, atölye ortamında güvenli çalışma prensipleri kazandırmayı hedefliyor.

Eğitim kapsamında robotun ne olduğu, nasıl yapıldığı, robot parçalarının tanıtımı, sensörlerün ne işe yaradığı, parçaların uygun şekilde birleştirilmesi, robotu çalıştırma ve kullanmayı öğrenme becerisi ve serbest robot çalışması yaparak uygun şekilde programlama bilgisi çocuklarla paylaşılacak.


ARDUİNO ATÖLYESİ

Arduino Atölyesi'nde temel elektrik ve temel elektronik bilgisi, arduino yazılımının temel kodlarını öğrenme ve yazma, elektronik devre elemanlarını kullanarak devre oluşturma, proje planlama tekniklerini öğrenme, gerekli cihazların planlanıp elde edilebilirliğini araştırma, daha önce edinilmiş kod robot tasarım bilgilerinin üst seviyelere çıkartma, takım çalışması prensiplerini kazanma, ortaya çıkan ürününü testini yaparak kontrol becerisini geliştirme, proje üretme ve atölye ortamında güvenli çalışma prensiplerini kazanma becerileri geliştirilecek.

Arduinonun ne olduğu, ne işe yaradığı, arduino mikro denetleyici kullanımı, C++ ne olduğu, C++ dili genel tanımı ve kodları, elektronik malzemeler ve kullanımı, elektrik devreleri ve çalışma prensipleri, basit elektrik devresi hazırlama ve çalıştırma, elektrik ve elektronik devre elemanlarını tanıma ve kullanarak proje tasarlama eğitim kapsamında çocuklarla paylaşılacak.

/kaynak:Yeni Haber

Yeni kayıtlar alınmaya başladı

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Gazeteci Yazar Hamit Puhaloğlu, Tatar lideri Giray Han'ın mezarının Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bulunan Fatih Camiinde bulunduğunu söyledi. Puhaloğlu; "Tatarların lideri Giray Hanın mezarı T
0 Yorum

    Yorum Yapın
    MUTLU MÜŞTERİLER
    Etkin patentle çalışmaya başladığımızdan beri marka dosyalarımızın takibi konusunda A'dan Z'ye hizmet almaktayız. Etik yaklaşımı, profesyonel atik hizmetleriyle bizlere bizim gözümüzden bakarak hizmet vermeye çalışan bir ekiple çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Patent marka tescil ve danışmanlık olarak kesinlikle tavsiye ediyoruz.


    E-Bülten